Тежко поражение за българския шампион по хокей на лед в първия мач от квалификациите на Континенталната купа

Хърватският тим КХЛ Сисак доминираше от първата до последната минута на мача.

тежко поражение българския шампион хокей лед първия мач квалификациите континенталната купа
Снимка:
22:23, 20.09.2024

Българският шампион по хокей на лед Ирбис Скейт (София) претърпя тежко поражение с 1:15 (0:4, 0:7, 1:4) от КХЛ Сисак (Хърватия) в първия мач от първия квалификационен кръг на Континенталната купа по хокей на лед. Турнирът се провежда в Зимния дворец на спорта в София.

Хърватският тим нямаше никакви проблеми през цялата среща, доминираше от първата до последната минута и отправи невероятните 72 удара към българската врата. Хеттрик за отбора на Сисак отбеляза Патрик Добрич, а две попадения добави канадецът Патрик Бриер.

За българския тим точен беше Дайън Макмълин, който намали на 1:12 в третата част след подаване на Мартин Наков. Ирбис Скейт използва и двамата си вратари – Теодор Асенов и Димитър Димитров, но това не помогна особено.

В другата среща от деня Лиеж Булдогс (Белгия) победи с 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) Цървена звезда (Белград). Само победителят в групата се класира за следващия квалификационен кръг на Континенталната купа.