Тотнъм се върна на победния път след успех над Борнемут

Успех за "шпорите" след поражението от Брайтън

18:26, 31.12.2023
Тотнъм Ричарлисон Хюн-Мин Сон Педро Поро

Тотнъм победи Борнемут с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите" се върнаха на победния път след поражението от Брайтън.

Столичани наложиха домакински натиск на стадион "Тотнъм Хотспър" и поведоха в резултата в 9-ата минута. Папе Матар Сар стреля по земя извън наказателното поле за 1:0. Голмайсторът на лондончани обаче бе заменен в 32-ата минута от Оливър Скип поради контузия.

"Черешките" се активизираха в преден план и на няколко пъти застрашиха противниковата врата. В добавеното време на първото полувреме удар на Доминик Соланке се отби от напречната греда. След почивката пък Гилермо Викарио спаси удар на нападателя.

Възпитаниците на Ангелос Постекоглу удвоиха аванса си в 72-ата минута. Хюн-Мин Сон шутира от малък ъгъл.

Домакините усетиха колебание в противниковата отбрана и направиха преднината си класическа. Ричарлисон засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване по земя на Бренън Джонсън.

Гостите стигнаха до почетно попадение, дело на Алекс Скот. И двата отбора имаха шанс да се разпишат. Браян Хил стреля в напречната греда с глава, а гол на Алекс Скот, също с глава, бе отменен заради засада.

Тотнъм заема 5-ата позиция в класирането с актив от 39 точки. Борнемут остава 12-и в подреждането с 25 пункта.

Събитията на 2023: ВСС отстрани Иван Гешев от поста главен прокурор