Американският президент Доналд Тръмп заяви, че Европейският съюз е "брутален в търговските си отношения със Съединените щати". Коментарът дойде, след като той обяви плановете си за мащабна реципрочност. Тя ще включва увеличение на митата на страната в съответствие със ставките, налагани от други държави върху американския внос.
Индия и Съединените щати се споразумяха да започнат преговори за постигане на голяма търговска сделка.
Те постигнаха консенсус относно митата, след като Делхи обеща да купува повече петрол и газ от Вашингтон.
Тръмп добави, че Съединените щати ще увеличат и продажбите на военна техника за Индия с милиони долари и ще доставят на Делхи изтребители F-35.
Тръмп обаче разкритикува Индия, че има едни от най-високите търговски мита в света и ги определи като "голям проблем".
По време на посещението си индийският премиер Нарендра Моди се срещна с редица американски служители.
Сред тях бяха милиардерът Илън Мъск, както и съветникът по национална сигурност на Съединените щати Майкъл Уолц.
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите