Тристранният съвет се събра, за да обсъди продължаването на мярката 60/40.
Мярката приключи в края на май. С проектоправителствено постановление се очаква тя да бъде удължена за юни и юли.
На срещата са работодатели, синдикати, социалният министър и министрите на икономиката, и финансите.
Гълъб Донев заяви, че тази мярка е изключително важна и наистина трябва да бъде удължена. От синдикатите заявиха, че са силно притеснени, че няма осигурени средства в бюджета за подпомагане на това удължение, а няма и парламент, който да гласува тези промени.
От Българската търговско промишлена палата заявиха, че очакват мярката да бъде удължена до края на годината.
От КТ "Подкрепа" са силно възмутени от това, че мините не са включени в тази мярка.
"Действително подкрепата за бизнеса е наложително да продължи и след месец вай 2021 г. чрез изплащане на средства на работодателите от засегнатите сектори, икономическите дейности, за да запазят заетостта на работниците и служителите си. Предвид на прекратяването на голяма част от противоепидемичните мерки, възстановяването на икономическата активност на фирмите и перспективите за растеж, както и тенденцията за намаляване на регистрираната безработица, се предвижда оптимизирана на мярката 60/40", каза служебният министър на труда и социалната политика Гълъб Донев.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг