Тулуза победи ПСЖ в последния домакински мач на Килиан Мбапе

Нападателят се разписа в последното си домакинство за столичани преди да напусне клуба след края на сезона.

23:42, 12.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
тулуза победи псж последния домакински мач килиан мбапе

Тулуза победи Пари Сен Жермен (ПСЖ) с 3:1 в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Килиан Мбапе се разписа в последния си домакински мач за столичани.

Френският национал откри резултата в 8-ата минута на стадион "Парк де Пренс" в Париж. Нападателят преодоля противниковия вратар и изпрати топката в противниковата врата.

Гостите побързаха да изравнят резултата само пет минути по-късно. Тайс Далинга стреля от движение, след като бе изведен сам срещу вратаря.

След почивката възпитаниците на Карлес Мартинес стигнаха до обрат. Ян Гбо отправи фалцов удар в горния далечен удар за 2:1.

В последната 95-а минута появилият се от резервната скамейка Франк Магри засече с едно докосване центриране на резервата Уорън Каманзи и оформи крайния резултат.

ПСЖ оглавява класирането с актив от 70 пункта. Тулуза заема 10-ата позиция с 43 точки.