Уилиам Чолов не остави шанс на литовец на Купа "Странджа"

В категория до 75 килограма националът ни се класира за полуфиналите на турнира

Уилиам Чолов
Снимка: Българска федерация по бокс
19:29, 09.02.2024

Уилиам Чолов спечели осми медал за България от 75-ото издание на Купа „Странджа“. В категория до 75 килограма националът ни се класира за полуфиналите на турнира, след като не остави шанс на Александър Трофимчук. Българинът записа чист успех с 5:0 съдийски гласа над представителя на Литва.

Чолов показа хубава и разнообразна игра, доминирайки над съперника си. Той взе убедителен аванс в първите два рунда, след което намали темпото, без това да окаже влияние върху крайния резултат. В събота националът ни ще боксира за място на финала срещу Ахмед Газли (Алжир).

В категория до 71 килограма Рами Киуан допусна поражение. В много оспорван мач националът ни води сериозна битка, но в крайна сметка отстъпи с 2:3 гласа на представителя на Иран Мослем Махсуди. Росен Марков (67 кг) също отпадна, след като загуби с 0:5 гласа от алжиреца Абденасер Бенлариби.

Кристиян Николов наложи волята си над иранец на Купа "Странджа"