Уилям Чолов и Кристиян Николов също ще боксират за златото на Купа "Странджа" 2024

уилям чолов кристиян николов също боксират златото купа странджа 2024
от БНТ , Източник: БФ Бокс
18:31, 10.02.2024

Уилям Чолов и Кристиян Николов осигуриха още два финала за България в юбилейното 75-о издание на международния боксов турнир у нас за Купа "Странджа", след като достигна до финалната битка в категория до 75 кг.

В полуфиналите европейският ни шампион за младежи Чолов надигра категорично алжиреца Ахмед Газли с 5:0 съдийски гласа.

Родният боксьор доминираше от началото до края на срещата и напълно заслужено продължава по пътя към триумфа, след като преди година загуби в битката за златото от Рами Киуан в изцяло български сблъсък.

В настоящото издание на Купа "Странджа" пък съперник на Уилям Чолов във финала утре ще бъде представителят на Узбекистан Жавохир Уматалиев.

Няколко минути по-късно Кристиян Николов също спечели полуфиналната си среща при 80-килограмовите, след като неговият противник Мохамед Хумри получи травма и не успя да довърши мача.

По този начин Николов остана на ринга само един рунд, а в неделния ден българският национал ще се завърне в зала "София" в спор за титлата срещу Туохетербиеке Танлатихан от Китай.

Иво Балабанов спечели сребро в бягането на 3000 метра на Балканиадата по лека атлетика в зала