Уинипег Джетс победи с 6:2 Аризона Койотис и оглави класирането в НХЛ

Конър Хелебюк отрази 15 удара

Уинипег Джетс
10:46, 08.01.2024
Чете се за: 02:15 мин.

Марк Шайфли отбеляза два гола, а Конър Хелебюк отрази 15 удара и Уинипег Джетс победи с 6:2 Аризона Койотис в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). По този начин канадците спечелиха 56-ата си точка и оглавиха сборното класиране.

Уинипег доминираше на старта срещу Аризона и позволи само четири удара до попадението на Ник Шмалц в средата на втората четвъртина. Владислав Наместников, Коул Перфети, Адам Лаури и Николай Елерс пък отбелязаха останалите четири попадения за Джетс.

Уинипег не е допускал повече от три гола в 29 поредни мача и е в серия от 12 двубоя с точки, което е най-доброто постижение за този франчайз от 23 години. За последно това се случи през сезон 1999/2000, когато отборът бе известен като Атланта Трашърс.

Джон Карлсон вкара 53 секунди преди края и Вашингтон Кепитълс победи Лос Анджелис Кингс с 4:3. Никола Обе-Кюбел записа гол и две асистенции, Ник Дауд и Дилан Стром също се разписаха, а Дарси Кемпер спря 38 удара на вратата на столичани, които спряха серия от две поражения.

Микаел Расмусен вкара победния гол 1:07 минути преди края и Детройт Ред Уингс спечели с 3:2 срещу Анахайм Дъкс за третата си поредна победа в НХЛ. Джо Велено и Дилан Ларкин също се разписаха за успеха, а Алекс Лайън отрази 29 удара.