НОВИНИ

Унгария купува 2 млн. дози от "Sputnik V"

Фани Аронова
от Фани Аронова
17:05, 22.01.2021
Чете се за: 00:57 мин.
По света
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: Архив/БГНЕС
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Унгария реши да използва руската ваксина срещу коронавируса "Sputnik V" и стана първата страна от Евросъюза, приела продукт извън одобрените от Европейската агенция по лекарствата.

      Подписан е договор за 2 милиона дози, които ще бъдат доставени на три транша, съобщи външният министър Петер Сиярто по време на посещение в Москва. Цената и сроковете на доставките не се съобщават.

      Сиярто изтъкна, че е в интерес на Унгария да ускори имунизацията, за да може да отхлаби мерките. Будапеща одобри и ваксината на "Астра Зенека" в момент, когато доставките на одобрените за Европа ваксини се забавят.

      Говорител на Еврокомисията каза в отговор на въпрос, че страните от Евросъюза могат да преговарят и да подписват договори с компании, които са извън обсега на общата ваксинационна стратегия.

      Свали приложението BNТ News
      google play badge
      Свали приложението BNТ News
      app store badge
      Топ 24
      Най-четени
      Тримата подкупни полицаи от Сливо поле може да получат до 10 години затвор
      Тримата подкупни полицаи от Сливо поле може да получат до 10 години затвор
      Economic police disrupted money laundering scheme in Plovdiv
      Economic police disrupted money laundering scheme in Plovdiv