Унгария се поздрави с успех в домакинството си на Сърбия

През второто полувреме сърбите нацелиха две греди и две техни попадения бяха отменени

23:46, 14.10.2023
Чете се за: 01:47 мин.
национален отбор по футбол на Унгария

Унгария победи Сърбия с 2:1 в мач от 7-ия кръг на европейските квалификации за Евро 2024. През второто полувреме сърбите нацелиха две греди и две техни попадения бяха отменени.

Барнабаш Варга даде аванс на унгарците в 20-ата минута на стадион "Пушкаш Арена" в Будапеща. Нападателят откри резултата с удар в долния ляв ъгъл.

Гостите възобновиха равенството с попадение на Страхиня Павлович. Защитникът засече с глава центриране от ъглов удар на Андрия Живкович.

В ответната атака обаче възпитаниците на Марко Роси върнаха преднината си. Роланд Шалай стреля от дистанция в горния ляв ъгъл.

След почивката Александър Митрович и Душан Тадич бяха близо да изравнят, но головете им не бяха зачетени заради засади.

До края на двубоя опасните ситуации пред двете врати не липсваха. Барнабаш Варга стреля с глава в напречната греда.

В рамките на една атака Страхиня Павлович и Душан Тадич стреляха в гредите на противниковата в рамките на една минута.

Унгария оглавява класирането в група "G" с актив от 13 точки. Сърбия остава на втората позиция в подреждането с 10 пункта.