ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Унгария се поздрави с успех в домакинството си на Сърбия

Чете се за: 01:47 мин.
Спорт

През второто полувреме сърбите нацелиха две греди и две техни попадения бяха отменени

национален отбор по футбол на Унгария
Снимка: БТА
Слушай новината

Унгария победи Сърбия с 2:1 в мач от 7-ия кръг на европейските квалификации за Евро 2024. През второто полувреме сърбите нацелиха две греди и две техни попадения бяха отменени.

Барнабаш Варга даде аванс на унгарците в 20-ата минута на стадион "Пушкаш Арена" в Будапеща. Нападателят откри резултата с удар в долния ляв ъгъл.

Гостите възобновиха равенството с попадение на Страхиня Павлович. Защитникът засече с глава центриране от ъглов удар на Андрия Живкович.

В ответната атака обаче възпитаниците на Марко Роси върнаха преднината си. Роланд Шалай стреля от дистанция в горния ляв ъгъл.

След почивката Александър Митрович и Душан Тадич бяха близо да изравнят, но головете им не бяха зачетени заради засади.

До края на двубоя опасните ситуации пред двете врати не липсваха. Барнабаш Варга стреля с глава в напречната греда.

В рамките на една атака Страхиня Павлович и Душан Тадич стреляха в гредите на противниковата в рамките на една минута.

Унгария оглавява класирането в група "G" с актив от 13 точки. Сърбия остава на втората позиция в подреждането с 10 пункта.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?