Габрово не отстъпва от традицията си, дори и тя да е съвсем нова. Ден преди целия свят, тази вечер в града изпратиха отминаващата 2020 и посрещнаха Новата година.
При спазване на мерките за превенция, в столицата на хумора и сатирата си пожелаха повече веселие и поводи за забавление през 2021 г.
С маски и на дистанция, габровци подобаващо изпратиха 2020 година. Казват, че всяка година празнуват ден по-рано, а причините са няколко.
"От нашата спестовност, от нашата практичност, от бързата ни услужлива мисъл как можем да направим така повече хора да видят това, което правим", обяснява Елена Влаева от отдел "Култура" в Община Габрово.
Автор: Зорница Илиева
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района