В италианския град Матера започва среща на външните министри от Г-20.
Предизвикателствата пред глобалното управление и мултилатерализма, здравеопазването, борбата срещу климатичните изменения и укрепване на отношенията с африканския континент са част от темите, които първите дипломати ще обсъдят.
За да стигнат до Матера те ще пътуват с влак от Бари.
В срещата на Г-20 участват около 500 делегати - представители на външни министерства и организации за развитие и сътрудничество. Близо 1000 служители на реда ще се грижат за сигурността на форума.
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни