Парламентът на Нидерландия подкрепи законопроект за изграждането на 4 нови ядрени реактора, вместо два, както беше заложено досега.
Допълнителните съоръжения трябва да влязат в експлоатация от 2040 година. Преди две години сегашното правителство на Нидерландия реши да изгради два нови реактора до 2035 г.
Допълнителните мощности ще играят ключова роля в енергийния преход на страната, като целта е постигане на въглеродно неутрална енергетика до 2040 година.
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души