В Пловдив откриха най-модерната пречиствателна станция в България. Ремонтът и разширението е реализиран с европейско финансиране от 80 милиона лева.
Павел Павлов, ръководител на строителните дейности поясни, че всеки един елемент от станцията е реконструиран изцяло. Пловдив разполага с най-големите в България резервоари за метан, всеки от тях има капацитет от 7500 кубически метра. Те ще пречистват утайките получени в преработката на водата.
Полученият биогаз ще се използва за добиването на електрическа и топлинна енергия. Изградена е и нова инсталация за термично изсушаване – така утайката ще е годна да се изгаря в пещи в циментовите заводи.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Опасност от замърсяване: Струпана асфалтова настилка до река Тунджа притеснява жителите на с. Крушаре
У нас навлиза методът "сеене на облаци", който може изкуствено да увеличи валежите с до 30%
Обратен момент: Възобновяемата енергия изпревари въглищната за първи път в историята
"Обирът на века": Как можеш да влезеш в най-големия музей в света без билет, но с ъглошлайф
За пътя на промяната, страховете, научените уроци и успехите: Как Австрия прие еврото?