Ухан за пореден път доказва, че нормалният живот е възможен И след корона вируса. В града, от който тръгна заразата, засегнала целия свят, отново се танцува.
Традиционните "Танци на площада" отново събират стотици почитатели на ритмичните движение в Ухан. И не става дума за фолклорно творчество, а за традицията, вечер след работа, по площади и открити пространства да се танцува. Обикновено под акомпанимента на поп-музика и с много настроение. Заради коронавирусната инфекция, обаче заниманията на открито бяха прекратени. До вчера вечерта
А ентусиазмът е голям. Обикновено има инструктори, които показват не сложни движения. А присъстващите повтарят. Традицията с танците по площадите е леко видоизменена - всички носят маски и са на поне метър един от друг.
Мнозина се престрашават да се включат и в танци по двойки. Признават, че не могат съвсем да избягат от мисълта
Миналата седмица се появиха съобщения за случа на заразени от едно място и това притесни властите и те реагираха незабавно. В ход е масовото тестване на 11 милионното население на Ухан.
След указания за бюджета: Библиотеки, театри и читалища трябва да съкратят разходите си
След 17 години Лили Иванова отново излезе на сцената на зала „Олимпия“ в Париж
Възстановено е водоподаването в Севлиево и околните села след бедствието