Германският парламент прие законодателни промени, които засилват правомощията на правителството да въвежда ограничения по време на пандемията.
Мярката позволява на федералните власти да въвеждат полицейски час, ограничения за броя хора, които могат да се събират, както и да затварят различни сфери на бизнеса при необходимост.
Измененията бяха одобрени въпреки многохилядния протест в Берлин. Критици на действията на правителството обвиниха кабинета Меркел в злоупотреба с власт. Полицията използва сълзотворен газ и водни оръдия срещу демонстрантите.
Петима души, пътували заедно с лекаря, диагностициран с ебола, са поставени под карантина
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара