Варненските пожарникари излязоха на протест тази вечер пред Първа районна служба. Огнеборците настояват за повишаване на възнагражденията с 20% и да не се правят структурни промени на тъмно.
Протестиращи заявиха, че ги притеснява изваждането на пожарната служба от системата на МВР. Според тях не се води диалог със синдикатите в системата.
"Второто ни искане е да се проведе една реална реформа в МВР и то както е разписано в приложение 10 на коалиционните партньори, тази програма вече стана политическа", заяви Красимир Костов от Синдикална федерация на служителите на МВР.
Синдикат "Огнеборец": Разграничаваме се от криминални лица на нашия протест
"Появи се информация, че пожарната ще бъде вадена от МВР и ще се обособи като Държавна агенция. Притеснява ни, че не е говорено с нас. Има структура, ще се вдигнат парите за агенцията, но това е за по-голяма администрация", допълни Ивайло Янчев, пожарникар.
Репортер: Деян Михайлов
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"