Собственици на зали за танци и спорт настояват да не спират дейността си, след като в края на миналата седмица със заповед на областния кризисен щаб беше преустановена работата на школите.
Според собствениците на зали обаче, това решение ги изправя на ръба на оцеляването. Тази сутрин представители на бранша се събраха пред сградата на РЗИ в Старата столица и поискаха заповедта да бъде преразгледана.
От началото на пандемията, залите за изкуство и спорт във Велико Търново работят на по-малко от половината си капацитет. Собствениците им казват, че след затварянето им сега, оцеляването им е почти невъзможно, тъй като не могат да покриват разходите за съществуването си.
Според заповедта на кризисния щаб, залите нямат право да работят до края на този месец.
От бранша настояха за компенсации от държавата, тъй като до момента почти никой от тях не е получавал на директна помощ за времето, в което не работи.
По телефона директорът на РЗИ във Велико Търново заяви за БНТ, че мотив за заповедта е непрекъснато нарастващия брой на заразените в областта, но подчерта, че са готови за диалог със собствениците на залите за спорт и изкуство.
Репортер: Мирела Дончева
Гледайте още теми от "Денят започва"
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
Бившият директор на ДАНС – Варна: За да се отмени заповед за екстрадиция, трябва това лице да донесе повече полза на държавата, отколкото вреда
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна