Важно е България да излезе от безвремието, в което се намира в момента, и да заяви ясно приоритетите си преди предстоящите форуми на ЕС и НАТО. Това коментира вицепрезидентът Илияна Йотова преди началото на конференцията "Европейският съюз: Накъде след изборите за Европейски парламент?", която се провежда днес в София.
"Аз ще бъда много доволна, ако някой ми формулира и ми каже какви бяха позициите на страната ни на последните два големи форума. Говоря за конференцията за мир, която беше в Швейцария и вчерашната неформална среща. Информацията, която получаваме, е повече от оскъдна, с общи формулировки, очевидно служебният кабинет не може, не иска или не счита за нормално да поеме по-сериозна и по-издържана българска позиция, на това нещо трябва да бъде сложен край", заяви вицепрезидентът.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Виолета Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по републиканската пътна мрежа
Владислав Панев: Пътят към държавния фалит е постлан от добри политици, лошите политици изваждат държавата от него
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста