Старши треньорът на ансамбъла ни се надява нейните възпитанички да извлекат поуките от представянето на европейското първенство.
Старши треньорът на ансамбъла Весела Димитрова обяви, че ще направи размествания в състава след неуспешното представяне на европейското първенство по художествена гимнастика в Талин (Естония).
София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева допуснаха доста груби грешки и в двете си композиции, завършиха на 15-о място в многобоя и не успяха да попаднат на финалите на отделните уреди.
15-о място за България при ансамблите на европейското в Талин, Испания е новият шампион
Отборът има проблеми с контузена гимнастичка и участва на първо голямо състезание в този нов състав, в който след Олимпийските игри в Париж 2024 останаха само София Иванова и Рейчъл Стоянов.
"Това беше едно от най-лошите ни участия, те дори на тренировка не са играли с толкова много грешки. Не искам в никакъв случай да оправдавам нито себе си, нито състезателките. Последните две седмици имахме много сериозни проблеми с подготовката. Надявам се да можем да извлечем само поуки от това състезание и да продължим да работим за следващото. Имахме сериозна контузия на една от състезателките, която наруши подготовката. Ще си поемем отговорността и се надявам следващото състезание да е по-добро", каза Димитрова на летище "София".
"Ще направим някои промени по съчетанията, но не с оглед да бъдат по-лесни. Със сигурност ще има размествания, все още напипваме правилният състав. Това е първо голямо състезание за тези момичета, така че със сигурност ще има някакви промени в състава", добави треньорката.
Стилияна Николова спечели контролното състезание на националния отбор по художествена гимнастика жени индивидуално
Невяна Владинова беше избрана за президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика
Гимнастички от 53 държави идват за Световната купа по художествена гимнастика в София