ВК ЦСКА спечели шампионската титла за момчета под 18 години

цска спечели шампионската титла момчета години
21:07, 26.05.2024
Чете се за: 02:17 мин.

Отборът на ЦСКА спечели шампионската титла в Държавното първенство по волейбол на България за момчета под 18 години за сезон 2023/24.

На финала на турнира армейците надиграха Люлин (София) с 3:2 (25:21, 25:27, 25:8, 25:27, 15:8) в столичната зала „Васил Симов“.

Така волейболистите на ЦСКА, водени от Невен Нешев, спечелиха златото след втора поредна петгеймова битка, след като на полуфиналите отстраниха миналогодишния шампион Левски София отново с 3:2 гейма.

С това младите надежди на ВК ЦСКА продължават своето развитие във възходяща линия вече в по-горната възрастова група. Това е втора титла за тази селекция, която стана първенец за момчета под 16 години през миналия сезон, отново под ръководството на Невен Нешев.

Тимът на Люлин, воден от Теодор Богданов завършва със сребърните медали.

Именно волейболистите на Люлин направиха първото геройство във финалния турнир, като надиграха Левски с 3:2 (20:18 в тайбрека) в спора за върха в групата и пратиха „сините“ на полуфинал срещу единия фаворит за титлата – ЦСКА.

С това клубът от столичния квартал Люлин, в който играят само деца от столицата, показва, че има една от най-силните школи при подрастващите, след като за втора поредна година е вицешампион на България в тази възраст. През миналата година тимът на Люлин, отново, воден от Теодор Богданов завърши със среброто, след като отстъпи на Левски на финала.

В малкия финал нямаше интрига. Съставът на Левски София победи Славия с 3:0 (25:11, 25:15, 25:18) и завърши с бронзовите отличия за сезона. „Белите“ запазват позиции в тази възраст, след като през миналия сезон завършиха в четворката на финалите.

Чете се за: 02:02 мин.
Легенди на щангите откриха държавното лично първенство по вдигане на тежести в Русе
Чете се за: 00:45 мин.
Евро 2024: Гледайте Украйна - Белгия от 19:00 ч. по БНТ 1, БНТ 3 и на BNTNEWS.BG/SPORT
12:20, 26.06.2024
Днес на УЕФА ЕВРО 2024 - 26.06.2024 г. (ВИДЕО)
12:17, 26.06.2024
Спортният министър Георги Глушков връчи медалите на призьорите на 50 м свободен стил на плувния турнир "Купата на кмета"