Водачът в схемата на тенис турнира в Базел Холгер Руне се класира за четвъртфиналите

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:27, 27.10.2023
Чете се за: 01:47 мин.
роберто карбайес баена отстрани поставения номер холгер руне старта open

Водачът в схемата Холгер Руне (Дания) и защитаващият титлата си от миналата година Феликс Оже-Алиасим (Канада) достигнаха до четвъртфиналите на тенис турнира в швейцарския град Базел с награден фонд 2.345 милиона евро.

Руне надигра аржентинеца Себастиан Баес със 7:6(2), 6:1 за час и 26 минути игра и ще играе с друг представител на Аржентина Томас Мартин Ечевери.

Шестият поставен Оже-Алиасим победи Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 6:4, 6:2. Следващият противник на канадеца ще бъде Александър Шевченко. Преминалият квалификации руснак успя да отстрани американеца Тейлър Фриц във втория кръг с 6:7(7), 7:6(6), 7:6(5) в мач продължил близо три часа.

На четвъртфиналите ще играе и Талон Грийкспор (Нидерландия) след успех над австралиеца Алекс де Минор с 6:4, 6:3. Грийкспор има за съперник четвъртия в схемата поляк Хуберт Хуркач.

Французинът Юго Юмбер елиминира седмия поставен чилиец Николас Хари със 7:6(3), 7:6(4) и на четвъртфиналите ще играе с швейцареца Доминик Щрикер, който поднесе една от изненадите за деня след като надделя над номер 2 в схемата Каспер Рууд от Норвегия с 6:4, 3:6, 7:6(1).