Волейболистките ни отпаднаха от Европейското след драматичен мач

волейболистките отпаднаха европейското драматичен мач
23:07, 28.08.2021
Чете се за: 04:47 мин.

Националният отбор на България по волейбол при жените изигра изключително драматичен двубой и отпадна от Европейското първенство.

Момичетата на Иван Петков претърпяха поражение с 2:3 (25:12, 21:25, 22:25, 25:14,17:19) гейма от Швеция в мач, който се игра в зала „Колодрума“ в Пловдив.

Момичетата ни имаха невероятния шанс да се класират напред, но въпреки проявения дух и характер, претърпяха поражение след изключително напрегнат тайбрек. В него волейболистките водеха почти през цялото време, но допуснаха обрат в края със 17:19 точки.

На 1/4-финалите Швеция ще срещне Нидерландия. „Лалетата“ надиграха Германия с 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23 ) гейма по-рано през деня отново в зала „Колодрума“. Битката за 1/2-финалите ще се изиграе на 31 август, вторник.

Срещата на българките беше изгледана на живо от футболната легенда Христо Стоичков.

Волейболистките ни за втори пореден път отпадат на 1/8-финалния стадий на Европейското първенство, след като и през 2019 година претърпяхме поражение от Сърбия.

Нашите състезателки поведоха в началото на срещата със 7:1 точки. Скандинавките въобще не можеха да се справят с българския сервис. И резултатът устремно набъбна до 12:4. Чак в тези моменти Швеция докара дуела до размяна на точки, но това по никакъв начин не притесняваше треньора Иван Петков. Авансът ни бе толкова голям, а блокадата и атаката действаха безкомпромисно. Наказателната акция приключи с резултат 25:12 точки.

За първи път в мача Швеция поведе с началото на втората част. Геймът започна значително по-равностойно с размяна на успешни атаки и равенства до 3:3. По-притеснително стана, когато посрещането ни се огъна и резултатът стана 16:11 за съперника. Имахме нужда от серия и тя дойде при сервис на Гергана Димитрова, с която съкратихме три точки от пасива. Швеция обаче си вярваше и най-важното – не бъркаше. Така преднината на Швеция се увеличи до 22:17, за да спечелят след това гейма с 25:21 точки.

Началото на третата част също не бе добро – 0:2. В средата на третия гейм поведохме с 2 точки – 11:9. Преднината ни се увеличи при 15:12 и 17:13. Нужна ни беше пределна концентрация, защото Швеция нямаше нищо общо с играта си от първия гейм. Скандинавките стегнаха здраво редиците и стигнаха до 19:19. Играта на нерви започна – 20:20, 21:21, 22:22. Напрежението растеше с всеки миг, което доведе до успех в частта за съперничките ни – 25:22 точки.

Четвъртият гейм отново започва с шведска точка, последвана веднага от три наши В средата на гейма България вече приличаше на тима от изминалите срещи. Когато резултатът стана 19:11, представителките на Швеция вече мислеха само за предстоящия решителен гейм. За протокола четвъртата част завърши 25:14.

Тайбрекът започна със сервис в аут на Нася Димитрова. Нашите водеха почти през цялото време. Уникалният ни капитан Елица Василева с единична блокада добави точка – 8:6. Стигна се до равенство 9:9. След дълго разиграване шведките сбъркаха край мрежата – 10:9. Великолепна атака на България донесе 11-ата точка. Швеция отвърна на удара – 11:10. Отново дълго разиграване и топка в аут – „лъвиците“ вече водеха с 12:10. Железните скандинавски нерви обаче не се пропукваха. След 13:13 и 14:14 точки Елица Василева отново беше „по-висока от залата“ и за 15:14. За съжаление, Емилия Димитров изкара сервиса си извън полето – 15:15. Посрещането ни се пропука и шведките поведоха с 16:15 точки. Последва мачбол за Швеция. Атаката на Нася Димитрова нямаше шанс да бъде спасена – 16:16, но тройна шведска блокада „хвана“ Лора Китипова. За втори път гостенките имаха мачбол, но България имаше Нася Димитрова. Веднага след това тя застана на сервиса, но последва неспасяема забивка – 17:18 точки, а в крайна сметка тимът ни загуби пред невярващите очи на феновете след 17:19 точки.

Градушка с големина на орех удари Пловдивско (СНИМКИ)
Къде се провежда "Най-дългата вечеря на плажа"?