Волейболните национали до 21 години стартират битката на Световното

найден найденов определи състава световното волейбол
10:31, 23.09.2021
Чете се за: 02:05 мин.

Националният отбор на България по волейбол при мъжете до 21 години стартира участието си на Световното първенство. Страната ни е съдомакин на шампионата на планетата заедно с Италия. Срещите от груповата фаза на нашия тим ще се играят в зала „Левски София“.

В първия ден от надпреварата националният отбор на България се изправя срещу Бахрейн. Мачът е с начален час 19.00.

Освен Бахрейн, в Група "В" нашите момчета ще премерят сили още с отборите на Куба и Полша, а у нас ще се играят и мачовете от Група "D", в която са Русия, Бразилия, Камерун и Канада.

Мартин Стоев с ценни съвети към волейболните национали преди Световното

Старши треньорът на отбора до 21 години Найден Найденов се надява тимът да достигне поне до финалната фаза: „За класиране не искам да говорим. Разбира се, дано стигнем възможно по-напред. Това е целта ни като отбор. Искам да играем със самочувствие. Дано да стигнем до финалите.“

Първите два отбора във всяка група продължават във финалната осмица, разпределени в нови две групи по 4 тима. Класиралите се на първите две места от втората групова фаза продължават към полуфиналите и битката за медалите.

На 24 септември от 19.00 часа България излиза срещу Куба. На 25 септември от 19.00 часа селекцията на Найден Найденов се изправя срещу Полша.

От волейболната федерация призоваха властите да допуснат фенове на световното. Към момента обаче, според правилата на здравните власти, спортните събития, провеждащи се в зала, нямат право на публика по трибуните.

Евертън постави под въпрос шампионските амбиции на Ливърпул с победа в дербито на Мърсисайд
Чете се за: 00:32 мин.
Националите не успяха да се класират за финалите на уредите на европейското първенство по спортна гимнастика
20:49, 24.04.2024
Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България
20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
МС и бизнесът си дадоха 10 дни, за да търсят решения за сектор "Туризъм" в условията на COVID-19