от Веселин Михайлов
21:45, 17.10.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Снимка: FIBA

Карина Константинова и Рутроник Старс Келтерн сбъркаха за втори последователен път в Еврокъп. Българката и нейните съотборнички допуснаха поражение при гостуването си на Атлетик Констанца със 72:87 в мач от втория кръг в група F.

Така баскетболистките на Матеа Тавич вече имат две загуби на сметката си, като заемат последната четвърта позиция. На 23 октомври (сряда) Константинова и компания ще гостуват на Пели-Карху.

Гостите имаха водачеството през цялата първа част и след 10 минути игра дръпнаха със 7 точки. Домакините съумяха да обърнат хода на събитията в своя полза през втората част, след което германките отговориха на удара и на голямата почивка се изстреляха при 43:42 в своя полза.

Румънките показаха по-добро лице при подновяването на играта и на свой ред си припомниха какво е да водиш в резултата, повеждайки с 8 точки в края на предпоследния период. В последната десетка отборът от Констанца си осигури и първа двуцифрена преднина, за да сложат край на интригата.

Константинова влезе от пейката и остана в игра 14 минути. За това време българската националка записа скромните 4 точки, борби и 2 асистенции. При стрелбата си гардът бе 0/2 от близко разстояние, 1/2 от тройката и 1/2 от наказателната линия.

Куинеша Локет финишира с 21 точки, 5 борби и 6 асистенци за германките.

Зада Уилямс бе над всички за румънките с 26 точки.

Нетаняху: Днес злото претърпя тежък удар, но задачата ни още не е изпълнена