Яник Синер отново срази Медведев и ще спори за титлата на Финалите на АТР

18:47, 18.11.2023
Чете се за: 02:17 мин.
яник синер отново срази медведев спори титлата финалите атр

Яник Синер стана първият финалист на заключителния турнир на АТР за годината в италианския град Торино, след като в полуфиналите надигра в три сета Даниил Медведев.

За радост на местната публика Синер се наложи с 6:3, 6:7(4), 6:1 за близо два часа и половина игра и така в неделния ден ще играе за най-голямата титла в своята кариера до момента.

В откриващия сет само един пробив, реализиран в четвъртия гейм, беше достатъчен на италианеца, за да стигне той до успеха с 6:3.

Във втората част пък и двамата тенисисти сервираха отлично и така се стгина до тайбрек, в който Медведев беше по-добър и след 7-4 точки в своя полза изравни резултата в срещата.

Решителният трети сет обаче премина изцяло под контрола на Синер, който даде само гейм на своя съперник за крайното 6:1, което ознаменува неговата трета последователна победа над руснака в рамките на последния малко повече от един месец.

По този начин Яник Синер стана първият италианец, който се класира за последния мач на Финалния турнир на АТР, като в спора за трофея в Торино той ще срещне победителя от дуела между Новак Джокович и Карлос Алкарас. Сблъскът между първия и втория в световната ранглиста е тази вечер от 22:00 часа българско време.

Искрен Арабаджиев, ПП: Ако "Лукойл" иска да изнася продукти, да ги произвежда с неруски петрол
БНТ получи специална награда от СБЖ заради репортажа "Чичо Цено"