Олимпийската шампионка на Япония по софтбол ще получи от МОК нов златен медал, след като кметът на родната ѝ Нагоя нахапа оригинала в знак на радост.
Инцидентът стана по време на среща на състезателката от отбора победител Миу Гото с градоначалника Такаши Кавамура.
Материалът очевидно е минал стария тест за жълтия метал. Вълна от критики обаче заля кмета Кавамура в социалните мрежи.
Упреците бяха за нарушаване на здравния етикет в условия на пандемия и дори за липса на уважение към подвига на Гото.
Не се сдържа и голяма автомобилостроителна компания - собственик на отбора, за който играе състезателката.
Подмяната на нахапаното отличие все пак ще бъде за сметка на Международния олимпийски комитет.
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив