Ясни са полуфиналистите на Световното по водна топка

ясни полуфиналистите световното водна топка
07:26, 30.06.2022

Ясни са отборите полуфиналисти на турнира по водна топка от Световното първенство по плувни спортове. Шампионатът се провежда в Будапеща. Гърция, Хърватия, Италия и Испания са тимовете, които ще си разпределят медалите.

Олимпийският вицешампион Гърция елиминира САЩ след 16:11, докато Хърватия отстрани олимпийския шампион Сърбия с 14:12.

Испания изстрада своята победа по пътя към полуфиналите със 7:6, а домакините от Унгария отпаднаха с 10:11 от актуалния световен шампион Италия.

Световният шампион по водна топка Италия продължава защитата на титлата си. Тимът постигна трудна победа над домакина Унгария в 1/4-финалите. На препълнения басейн в плувния комплекс "Алфред Хайош" в Будапеща "адзурите" изиграха мача силно тактически и макар и трудно отстраниха състава на домакините. Световните шампиони отстъпваха с гол след първата четвърт, но поведоха с гол след втората част. В последната решителна четвърт влязоха с резултат 8:6 и дръпнаха до 11:7. Въпреки че отстъпиха в частта с 3:4, завършиха с победата 11:10.

На полуфиналите италианците ще срещннат олимпийския вицешампион Гърция, който по-рано надделя на САЩ с 16:11. Испанците пък се справиха с Черна гора след 7:6. Черногорците бяха догонващия през целия мач и така и не се справиха с вратаря на иберийците Оная Гере, който стана играч на мача.

Полуфиналните мачове ще се проведат в петък, 1 юли, като ще можете да ги проследите по БНТ 3.