Ясни са полуфиналистите на Световното по водна топка

ясни полуфиналистите световното водна топка
07:26, 30.06.2022

Ясни са отборите полуфиналисти на турнира по водна топка от Световното първенство по плувни спортове. Шампионатът се провежда в Будапеща. Гърция, Хърватия, Италия и Испания са тимовете, които ще си разпределят медалите.

Олимпийският вицешампион Гърция елиминира САЩ след 16:11, докато Хърватия отстрани олимпийския шампион Сърбия с 14:12.

Испания изстрада своята победа по пътя към полуфиналите със 7:6, а домакините от Унгария отпаднаха с 10:11 от актуалния световен шампион Италия.

Световният шампион по водна топка Италия продължава защитата на титлата си. Тимът постигна трудна победа над домакина Унгария в 1/4-финалите. На препълнения басейн в плувния комплекс "Алфред Хайош" в Будапеща "адзурите" изиграха мача силно тактически и макар и трудно отстраниха състава на домакините. Световните шампиони отстъпваха с гол след първата четвърт, но поведоха с гол след втората част. В последната решителна четвърт влязоха с резултат 8:6 и дръпнаха до 11:7. Въпреки че отстъпиха в частта с 3:4, завършиха с победата 11:10.

На полуфиналите италианците ще срещннат олимпийския вицешампион Гърция, който по-рано надделя на САЩ с 16:11. Испанците пък се справиха с Черна гора след 7:6. Черногорците бяха догонващия през целия мач и така и не се справиха с вратаря на иберийците Оная Гере, който стана играч на мача.

Полуфиналните мачове ще се проведат в петък, 1 юли, като ще можете да ги проследите по БНТ 3.

Капитанът на Локомотив Пд Димитър Илиев подписа за още година с клуба
16:20, 26.04.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Красимир Инински: България е доминираща сила в бокса, трябва да се гордеем
15:49, 26.04.2024
Чете се за: 04:20 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 01:07 мин.
Световната шампионка по лека атлетика от 1987 г. Гинка Загорчева: Умеех да се състезавам в решителните моменти
14:55, 26.04.2024
Чете се за: 06:42 мин.
Гледайте Световната купа по модерен петобой в Будапеща, от четвъртък до събота по БНТ 3
14:50, 26.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Красимир Балъков: Дори и да минем през баражи, няма да има проблем да запазим статута си в Първа лига
14:31, 26.04.2024
Чете се за: 05:32 мин.
Десислава Ангелова намери място във финала на скиф на европейското първенство по гребане в Сегед
13:58, 26.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.