ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Йордан Минчев и Спиру Шарлероа научиха следващите си съперници във ФИБА Къп

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:52 мин.
Спорт

Българинът и неговите съотборници попаднаха в група N, където ще спорят с германския Лудвигсбург, полския Анвил Влоцлавек и швейцарския Фрибур Олимпик.

йордан минчев блесна втората победа спиру фиба къп
Снимка: FIBA
Слушай новината

Йордан Минчев и Спиру Шарлероа научиха своите съперници за втората фаза във ФИБА Къп. Българинът и неговите съотборници попаднаха в група N, където ще спорят с германския Лудвигсбург, полския Анвил Влоцлавек и швейцарския Фрибур Олимпик. Това стана факт след края на първия етап във втората по сила надпревара, организирана от ФИБА.

Както е известно, белгийците си осигуриха продължаване напред още преди седмица. Съставът на Сам Ротсарт спечели своята група G, завършвайки с пет победи и една загуба.

Същият баланс записа и Лудвигсбург, което се оказа достатъчно да финишира на върха в група H. От своя страна Анвил приключи с четири успеха и две поражения в поток D, което му отреди втората позиция. Все пак поляците се класираха като един от най-добрите втори отбори. Същата съдба сполетя и Фрибур в група C, където бяха още Иван Алипиев и Антверп Джайънтс. Швейцарците завършиха с четири победи и две загуби.

Тимът от Шарлероа ще даде старт на втората фаза на 4 декември, когато ще домакинства на Фрибур, а седмица по-късно има визита на Анвил. След Нова година Спиру ще приеме Лудвигсбург на 8 януари.

На 15 януари Минчев и компания ще гостуват на швейцарска земя, докато на 29-и ще посрещнат поляците. Последният мач за белгийците е на 5 февруари, когато ще играят с германците в своята фаза.

За плейофите във ФИБА Къп ще се класират първите два отбора от всяка група.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?