Юношите ни до 17 г. спечелиха групата си в европейските футболни квалификации

България победи с 2:1 Андора и спечели своята квалификационна група 13

юношите год спечелиха групата европейските футболни квалификации
19:51, 31.10.2023
Чете се за: 03:12 мин.

Юношеският национален отбор (до 17 години) на България победи с 2:1 Андора и спечели своята квалификационна група 13. Момчетата на треньора Тодор Симов събраха 7 точки от три мача, а още след миналия мач с Унгария си гарантираха участие във втория Елитен кръг на квалификациите за европейско първенство.

Капитанът на тима Михаил Полендаков откри резултата за България в 16-ата минута от дузпа, а Денис Гиведжов вкара за 2:0 за България в 31-ата. Тимът на Андора върна едно попадение в 3-ата минута на добавеното време на първата част чрез Дани де Лима. Минута преди края вратарят Феран Фернандес беше отстранен с червен картон.

България стигна до ранна преднина след дузпа, която беше отсъдена заради игра с ръка на Жан Родригес. При постепенна атака Полендаков центрира в наказателното поле, а футболиста на Андора спря топката с ръка, отиваща към Филип Гигов. Въпреки протестите, съдията Ашот Галичкян не се поколеба и сложи топката на 11-те метра. Полендаков обърна посоката на изпълнението и не остави шанс на вратаря.

В 31-ата минута България стигна до втори гол, дело на крилото на Левски Денис Гиведжов. Той получи подаване от Борис Тодоров, влезе на дрибъл в наказателното поле и прати топката в близкия ъгъл. В 3-ата минута на добавеното време на първата част Андора върна един гол чрез Дани де Лима. Той скочи в наказателното поле, необезпокояван от никой, и засече с глава центриране на Йедид Сантаела от фаул, изпълнен близо до левия тъч.

През второто полувреме двата отбора имаха по две добри възможности за гол, но вратарите се справиха. За българския отбор шансове се откриха пред Марто Бойчев и Кристиян Йорданов, но вратарят на Андора се справи. Българският страж Пламен Пенев пък отби изстрели на Миранда и Сантаела.

В другата среща от групата домакините на турнира Унгария победиха с 3:1 Босна и Херцеговина и също продължават към елитния кръг, събирайки 6 точки. Босненците остават с 4 и ще чакат развоя на другите групи, надявайки се да станат един от петте трети отбора с промоция.

08:57, 23.07.2024
Париж се готви за топло посрещане на Олимпийските игри - с изключение на плъховете
08:28, 23.07.2024
Чете се за: 03:27 мин.
Спортни новини 23.07.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 23.07.2024
Треньорът на Литекс Ален Тупаич: Историческа победа за нас
Състезателите на „Рамус София къп“ с електронна екипировка като на Олимпийските игри в Токио