Южна Корея стана последният четвъртфиналист на световното по футбол за младежи до 20 години (ВИДЕО)

08:52, 02.06.2023
Чете се за: 02:22 мин.
южна корея стана последният четвъртфиналист световното футбол младежи години видео

Отборът на Южна Корея стана последният четвъртфиналист на световното първенство по футбол за младежи до 20 години, след като елиминира с 3:2 състава на Еквадор.

Двубоят на "Естадио Унико Мадре де Сиудадес" започна отлично за азиатците, които откриха резултата още в 11-ата минута чрез Лий Йонгджун.

Скоро след това пък Бае Джун Хо удвои аванса на южнокорейците след чудесна солова акция.

В 36-ата минута еквадорците все пак върнаха интригата в срещата благодарение на Хустин Куеро, който се разписа от дузпа.

Малко след началото на втората част обаче отборът на Южна Корея възстанови аванса си от два гола след попадение на Сеок-Хьон Чой.

Шест минути преди края на редовното време Себастиан Гонсалес отново намали пасива на южноамериканците, възползвайки се от едно разбъркване в наказателното поле на корейците, но за повече нямаше време и така представителите на Азия си осигуриха място в голямата осмица на шампионата.

Към четвъртфиналите на турнира продължава и селекцията на Уругвай, който се наложи с минималното 1:0 над състава на Гамбия след попадение на Андерсон Угарте в 65-ата минута.

По този начин вече са ясни всички четвъртфинални двойки, а битките за място в полуфиналите ще се проведат в събота и неделя (3 и 4 юни).

БНТ 3 ще ви направи свидетели на цели три битки от четвъртфиналите, като НА ЖИВО ще проследите мачовете Израел - Бразилия на 3 юни (събота) от 20.20 часа, Колумбия - Италия на 3 юни (събота) от 23.50 часа и Южна Корея - Нигерия на 4 юни (неделя) от 20.20 часа.