Бракониери, убили незаконно елен и кошута бяха заловени при съвместна акция на служители от няколко институции.
Случаят е от неделя и се разиграва в землището на село Николаево, община Стражица. В ранното утро двама горски стражари застанали на пост за наблюдение на ловен район. В далечината забелязали да преминават четири автомобила и не след дълго чули изстрел от посоката, в която са се отправили, съобщиха от Северноцентралното държавно предприятие - Габрово.
Неизвестен шофьор удари две сърни на пътя, едното животно загина
Докато се придвижвали към бракониерите, горските стражари вижяли как нарушителите стрелят по стадо кошути.
Спрели за проверка джип, в който открили две ловни пушки, боеприпаси и ножове. Докато чакали пристигането на полицейски екип, горските видели друг джип да се движи с отворена задна врата. След известно преследване и опит за осуетяване на проверка и вторият джип бил спрян.
В автомобила са открити найлонови чували, боеприпаси и голям нож, покрит с кръв. При последвал обход на района горските открили разфасовано месо и останки от 5-годишен благороден елен и 5-годишна кошута.
Тревожна тенденция - бракониери ловят таралежи заради месото им
В близост до останките открили още два автомобила със следи от кръв по единия, а след няколко минути се натъкнали на човек с ловна пушка. Междувременно служителите на МВР спрели за проверка още един автомобил, в който също са открити боеприпаси.
По случая са задържани общо седем мъже и една жена на възраст между 19 и 63 години, жители на селата Водица и Камен, Попово, Стражица и София. Автомобилите също са задържани за отговорно съхранение в склад на ДГС Горна Оряховица.
Образувано е досъдебно производство.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
В Казанлък показват оригинала на златната маска от тракийската могила „Светица“
За хиляди незаконно отсечени дървета от корпорация "КУБ" сигнализира бившият кмет на Варна
Управляващите дадоха заден ход за отпадането на ковид добавката при осъвременяването на пенсиите
Иранска ракетна и дронова атака затвори международното летище на Кувейт