Загуби за Астън Вила, АЗ Алкмаар и Астана в Лигата на конференциите (ОБЗОР)

от Вяра Илиева
08:02, 22.09.2023
Чете се за: 04:40 мин.
загуби астън вила алкмаар астана лигата конференциите

Легия (Варшава) победи с 3:2 Астън Вила в първи мач от Група „Е“ на Лигата на конференциите.

В 3-ата минута Павел Взолек даде аванс на поляците. Три минути след това Дюран изравни за 1:1. Ернест Мучи отново даде преднина на домакините в 26-ата минута. В 39-ата минута Люка Дин с хубав удар отново възстанови равенството.

Шест минути след подновяването на играта Мучи се разписа за втори път и донесе 3 точки за Легия Варшава.

Босненският шампион Жрински (Мостар) шокира полуфиналиста от миналия сезон в Лигата на конференциите АЗ Алкмаар в другата среща от групата, след като направи обрат от 0:3 до 4:3.

Айнтрахт победи с 2:1 Абърдийн в мач от група "G". Германският тим отстрани Левски в плейофния кръг след 1:1 в София и успех с 2:0 във Франкфурт. Омар Мармуш откри резултата в 11-ата минута от дузпа. Малко след това шотландците изравни чрез Данте Полвара. Победното попадение за Айнтрахт заби Робин Кох в 61-ата минута.

Отборът на Динамо (Загреб) разгроми бившия тим на Мъри Стоилов - Астана с 5:1, в първия си мач от група “С” на Лигата на конференциите.

Головете за състава от Западните Балкани вкараха Бруно Петкович (43', 53') от дузпи, Марко Булат (58'), Антонио Марин (85') и Тибор Халилович (90'+3'), а почетното попадение за гостите от Казахстан вкара Камо Ованисян (78').

Генк се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Фиорентина в група "F". Срещата бе доста вълнуваща, като гостите на два пъти повеждаха в резултата, но и двата пъти домакините успяваха да изравнят. Любопитното е, че и четирите гола в мача паднаха след статични положения.

Резултатите и голмайсторите в Лигата на конференциите:
Група А
Лил – Олимпия Любляна 2:0
1:0 Джонатан Дейвид (43-дузпа), 2:0 Юсуф Ясики

Слован Братислав – Клаксвик 2:1
0:1 Дени Павлович (48), 1:1 Владимир Вайс (54), 2:1 Александър Чаврич (74)

Група B
Макаби Тел Авив – Брейдаблик 3:2
1:0 Иван Макон (12), 2:0 Еран Захави (25), 3:0 Дан Битон (32), 3:1 Клаеминт Олсен (44), 3:2 Клаеминт Олсен (55)

Зоря Луганск – Гент 1:1
0:1 Хуго Кайперс (67), 1:1 Едуардо Гереро (70)

Група C
Динамо Загреб – Астана 5:1
1:0 Бруно Петкович (43-дузпа), 2:0 Бруно Петкович (53-дузпа), 3:0 Марко Булат (58), 3:1 Камо Ховханисян (78), 4:1 Антонио Мсрин (85), 5:1 Тибор Халилович (90+3)

Виктория Пилзен – Балкани 1:0
1:0 Лукаш Калвач (73)

Група D
Брюж – Бешикташ 1:1
1:0 Ханс Ванакен (77), 1:1 Ченк Тосун (88)

Лугано – Бодьо/Глимт 0:0

Група E
Легия Варшава – Астън Вила 3:2
1:0 Павел Вжолек (3), 1:1 Йон Дуран (6), 2:1 Ернест Мучи (26), 2:2 Люка Дин (39), 3:2 Ернест Мучи (51)

Жрински Мостар – АЗ Алкмаар 4:3
0:1 Мирон фон Бредероде (10), 0:2 Свен Минанс (32), 0:3 Дани де Вит (44), 1:3 Звономир Кожул (48), 2:3 Йосип Чорлука (68), 3:3 Алдин Хрванович (71), 4:3 Звономир Кожул (81)

Група F
Ференцварош – Чукарички 3:1
0:1 Джордже Иванович (26), 1:1 Барнабас Варга (44), 2:1 Квабвена Овусу (45+7), 3:1 Александър Пешич (79)

Генк – Фиорентина 1:2
0:1 Лука Раниери (7), 1:1 Анди Зекири (12), 1:2 Лука Раниери (23)

Група G
Айнтрахт Франкфурт – Абърдийн 2:1
1:0 Омар Мармуш (11-дузпа), 1:1 Данте Полвара (22), 2:1 Робин Кох (61)

ХИК Хелзинки – ПАОК Солун 2:3
1:0 Хасан Банде (36), 1:1 Константинос Кулиеракис (55), 1:2 Кирил Десподов (81), 1:3 Брандън Томас (90+4), 2:3 Боян Радулович (90+9-дузпа)

Група H
Лудогорец – Спартак Търнава 4:0
1:0 Иван Йорданов (46), 2:0 Якуб Пьотровски (51), 3:0 Якуб Пьотровски (63), 4:0 Руан Секо (90+4)

Фенербахче - Нордселанд 3:1
1:0 Мигел Креспо (24), 2:0 Миши Батшуай (30), 3:0 Сердар Азиз (47), 3:1 Оливер Виладсен (55)

Автентични носии на повече от 100 години показват в Ловеч (Снимки)