Загуби за Шарлероа на Йордан Минчев и Антверп Джайънтс на Иван Алипиев

В класирането в BNXT Лигата тимът на Спиру Шарлероа е с баланс 3-3, докато отоборът Антверп Джайънтс има актив 2-4.

йордан минчев блесна втората победа спиру фиба къп
Снимка: FIBA
12:01, 21.10.2024

Отборите на националите Йордан Минчев и Иван Алипиев допуснаха загуби в поредния кръг на BNXT Лигата (обединеното баскетболно първенство на Белгия и Нидерландия).

Минчев и неговият белгийски тим Спиру Шарлероа отстъпиха като гости на Мехелен със 72:77. Българинът включи от пейката и завърши със 7 точки, 6 борби и 3 асистенции за 19 минути на терена.

Двата тима изиграха оспорвано първо полувреме, преминало с поредица размени на водачеството. След паузата домакините се откъснаха с двуцифрена разлика и макар отборът на Йордан Минчев да успя да я заличи напълно, така и не стигна до пълен обрат.

Алипиев и отборът на Антверп Джайънтс загубиха при гостуването си на Белфиус Монс със 73:79, въпреки че също бяха близо до това да наваксат солидно изоставане.

Националът игра почти 18 минути, за които отчете с 2 точки и 1 борба, също започвайки сред резервите.

Между ЕС и проруските движения - каква съдба очаква Молдова?