Министърът на културата Боил Банов постави началото на дългоочаквания ремонт на джамията "Ибрахим паша" в Разград. На церемонията присъстваха депутати, турски дипломати и граждани.
През последните 30 години сериозен ремонт на храма не е правен и сградата започна да се руши. Тя е паметник на културата от национално значение. Проектът, който е на стойност 2 374 836 лв., осигурени от държавния бюджет, предвижда консервация, реставрация и адаптация на джамията "Ибрахим паша". Строително-ремонтните дейности ще се извършат от търговищка фирма.
След официалната церемония всички имаха възможност да влязат в джамията, където беше подредена изложба от снимки как е изглеждала преди години и макет как ще изглежда след реставрацията.
Автор: Венета Николова