Премиерът Кирил Петков и водената от него официална българска делегация пристигнаха на двудневно посещение в Рим и Ватикана.
Премиерът поднесе венец на бюст-паметника на знаменития български хайдутин и революционер Капитан Петко войвода.
Скулптурата е издигната на Хълма на гарибалдийците, редом с други велики италиански революционери.

На хълма Джаниколо в близост до паметника на Капитан Петко войвода има паметна плоча, на която е написано: "В памет на българите гарибалдийци, които със себеотрицание и героизъм се биха за свободата, единението и независимостта на Италия. От признателна Италия."

Премиерът е придружен от съпругата си Линда Маккензи.

Утре, по повод Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност – 24 май, премиерът и ръководената от него официална делегация ще бъдат приети на аудиенция от главата на Римокатолическата църква и ще се поклонят пред светите за българите места в Рим.
Правителствена делегация ще посети Ватикана и Рим
Визитата представлява оказване на внимание от главата на Римокатолическата църква към българската държава и българския народ. Същевременно това е признание за големия принос на светите братя Кирил и Методий за световната култура и духовност.
През 1980 г. папа Йоан Павел II обявява двамата светци за съпокровители на Европа. С този акт папата славянин отваря широко темата за единството на европейския континент, в който славянските народи имат своето достойно място.
На 19 май ще се проведе заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество
Президентът Йотова в Баку: Модерният град не е небостъргачи и технологии, а сигурно място и за най-уязвимите
Круизният кораб, огнище на хантавируса, пусна котва на пристанището на Ротердам