Хиляди хора с увреждания ще получат половин вместо цяла пенсия този месец. Причината - пропуск в извънредното законодателство около COVID-19.
ТЕЛК решенията изтекли по време на извънредното положение са удължени служебно до 13 юли.
Националният осигурителен институт има основание да изплати инвалидните пенсии по тях само за 13 дни. Засегнати са около 5 000 души.

От здравното министерство съобщиха, че са предложили решение. Получили уверение, че то ще бъде гласувано от Народното събрание още следващата седмица. Ако това се случи НОИ ще може да изплати остатъкa от пенсиите още в края на този месец.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата