ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Здравко Здравков за сагата в Борисовата градина: 1800 кв. м се владеят неправомерно

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:25 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност 0:00
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Сагата продължава, стартирахме процедура през 2018 г., която минава през всички нива на съдебен контрол. Там има изградени доста сериозни съоръжения, но съдът казва, че това са преместваеми обекти, павилиони. Това заяви в "Денят започва" главният архитект на София Здравко Здравков по повод опитите на Столичната община да премахне автокъща "Капитолия" в Борисовата градина.

      В началото на тази година стартирахме наново производството, вече като преместваем обект. Искаме да покажем, че като администрация защитаваме обществения интерес, коментира Здравков.

      1800 кв. метра се владеят неправомерно, мобилизирах екипи на Центъра за градска мобилност да бъдат махнати скъпите автомобили, трябваше да ги пазим като писани яйца. Повече от 50 човека работеха на обекта, но изпълнението се спира, защото съдът очаквал проливни дъждове. Сега може би щяха да си измислят, че има щети по автомобилите, които да плащаме, каза още главният архитект на София.

      Цялото интервю вижте във видеото.

      Гледайте повече теми от "Денят започва"

      Свързани статии:

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?