Женският национален отбор по футбол отстъпи на Израел като гост

женският национален отбор футбол отстъпи израел гост
10:14, 02.09.2022
Чете се за: 02:22 мин.
Български футбол

Женският национален отбор на България по футбол загуби с 0:2 визитата си на Израел от група H на световните квалификации.

Тимът на треньора Силвия Радойска стоеше равностойно през първата част и можеше дори да поведе, но след почивката допусна съперникът да достигне до крайния успех.

Двубоят започна добре за „лъвиците“, които пропуснаха две ситуации чрез Ева Дюпуи и Йоана Станкова. Израел отговори с няколко опасности пред Шахънска, след което звездата ни Евдокия Попадинова също пробва късмета си. До почивката обаче двата тима не успяха да реализират и се оттеглиха при нулево равенство.

Втората част започна с нова възможност за Дюпуи, спасена от вратаря на Израел Рубин, а почти веднага след това домакините поведоха чрез Еден Авитал. Попадението вдъхна увереност на съперника, който достигна и до втори гол чрез Мейтал Шараби в 73-ата минута. До края България така и не успя да навакса изоставането си въпреки смените, които предприе селекционерът Силвия Радойска.

На 6 септември „лъвиците“ приемат лидера в квалификационната група Германия на стадион „Локомотив“ в Пловдив.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 18. Кристиана Караиванова, 5. Нора Димитрова, 3. Яница Иванова, 2. Николета Бойчева (82 – 4. Мариела Недева), 9. Лора Петрова (85 – 10. Леонора Желева), 19. Йоана Станкова, 22. Ивана Найденова (82 – 17. Габриела Найденова), 14. Димитра Иванова (77 – 21. Юлиана Александрова), 15. Ева Дюпуи, 7. Евдокия Попадинова (86 – 8. Полина Ръсина).

Селекционер: Силвия Радойска