За мръсотия и кал, причинени от строителството на Автомагистрала "Хемус", съобщава зрител на БНТ.
В района на ловешкото село Каленик строежът на магистралата продължава, но без полагането на каквито и да е усилия за опазване на чистотата, алармират жители на населеното място.
Строителната площадка е разположена от двете страни на пътя между селата Каленик и Орляне, и камионите и другата строителна техника го прекосяват многократно в дъжд и сняг. Никой не измива гумите им, в резултат на което пътят е превърнат в кално езеро. Преминаващите коли разнасят калта на стотици метри по протежението на пътя.
През лятото пък пътят е застлан с дебел слой прах.


Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)