Тежка катастрофа с нелегални имигранти в Сърбия. Бус излетя от пътя близо до град Лесковац около 5 часа тази сутрин. Пострадали са общо 40 души, 20 от тях - сериозно, петима са с опасност за живота.
Ранените са настанени в болницата в Лесковац, най- тежките случаи са транспортирани към Крагуевац, Ниш и Белград. По първоначални данни имигрантите са от Нигерия, Бангладеш, Афганистан и Сирия. Влезли са нелегално в Сърбия. Целта им е била да пресекат границата на север с Унгария и оттам вероятно да продължат към Западна Европа.
Все още не е ясен точният брой на пътувалите в превозното средство. Бусът е излетял на 100 метра от пътя на правъ участък. Предполага се, че причината за катастрофата е превишена скорост. Шофьорът е избягал и се издирва.
Сърбия е една от транзитните страни, през които преминават нелегални имигранти от Африка и Близкия Изток на път към държави от Евросъюза.