Най-малко 100 души са загинали в резултат на силното земетресение с магнитуд 6,2 по скалата на Рихтер в югозападен Пакистан. Жертвите са от град Зиарат, провинция Белуджистан.
Говорител на местната полиция уточни, че това са неокончателни данни и броят на жертвите може да се окаже по-висок. Епицентърът на труса е бил на 70 км североизточно от град Кета и 185 км югоизточно от афганистанския град Кандахар. Пакистанският град Кета бе до голяма степен разрушен при земетресение през 1935 г., което взе около 30 хиляди жертви.
Най-тежкото земетресение в региона беше през октомври 2005 г. Магнитудът му беше 7,6 по Рихтер. Тогава загинаха около 75 хиляди души, повечето от които в планинската северна част на Пакистан, а близо 4 милиона бяха изселени.