ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Съдът остави в ареста четиримата задържани за побоя над...
Чете се за: 03:42 мин.
Кутия с цигари "засилила и обърнала" трамвая в...
Чете се за: 02:37 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Прерязали спирачките на автомобила на Мартин Димитров

Иво Никодимов от Иво Никодимов Стоил Рошкев, Мая Димитрова
Всичко от автора
A+ A-
Чете се за: 01:03 мин.
У нас

Спирачките на автомобила на депутата от гражданската квота на реформаторите Мартин Димитров са били прерязани, съобщи самият той в парламента. Полицията и прокуратурата разследват случая. Пред "По света и у нас" главният секретар на МВР съобщи, че не е задействана процедура по назначаването на охрана на народния представител. Мартин Димитров предполага, че предупреждението към него идва заради усилията му да се извадят на светло всички обстоятелства около фалита на КТБ.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Мартин Димитров предполага, че тръбичката на спирачките на автомобила е прерязяна пред дома му, през нощта срещу вторник. Вчера през деня колата е управлявана от съпругата му. Когато се прибрала, тя го помолила да паркира.

Мартин Димитров, народен представител ПГ на РБ: Излезнах да го паркирам и когато се качих, установих, че спирачката не работи. Спирачката потъна в един момент и при многократно напомпване пак работеше, но по-слабо. Което аз реших, че нещо е за смяна. Но самият сервиз твърдят, че няма как това да не е злоумишлено и злонамерено действие.

От сервиза обяснили, че тръбата е на специфично място и подобно скъсване може да бъде само умишлено. Депутатът е убеден, че се опитват да го сплашат.

Мартин Димитров, народен представител ПГ на РБ: Така, че допускам, че хора които са силно изнервени от това, че търсим истината за източването на КТБ или другата тема, която знам, че дразни много хора, именно цените на горивата в България и съмненията за картел.

Лидерът на патриотите Валери Симеонов също споделя тезата, че интереси около КТБ са мотив за инцидента и смята,че прерязването на спирачките е опит за убийство.

Валери Симеонов, съпредседател на ПГ на Патриотичен фронт: Ако беше вдигнал скорост на магистрала и нямаше спирачки. Това си е сигурна смърт. Така че въобще не е за подценяване.

Главният секретар на МВР заяви, че Димитров засега е без охрана.

Георги Костов, главен секретар на МВР: Охрана на Народен представител би могла да бъде дадена по Закона за НСО. Това е процедура, която към момента не е задействана.

Костов отказа подробности за разследването, защото това ще попречи на работата.

;

Прерязаха ми метална тръба на спирачките (вижте снимката). Явно битката с монополите и търсенето на отговор на въпроса -...

Публикувахте от Martin Dimitrov в 16 февруари 2016 г.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?