На 6 април Окръжният съд във Варна и Регионалното управление на образованието организират „Ден за борба срещу детската агресия и насилието в училище“. Инициативата е част от съвместната образователна програма на Висшия съдебен съвет и на Министерството на образованието.
Целта е да бъде привлечено вниманието на обществото към проблемите на българските училища, свързани с проявите на агресия и насилие сред млади хора. Датата 6-ти април не е избрана случайно. Тогава се навършва 1 година от откриването на първата във Варна “Синя стая” за изслушване на деца, станали свидели или жертви на престъпление. През тази учебна година Окръжен съд – Варна работи по три образователни проекта, свързани с повишаване правната култура на младите хора. Два от тях са за превенция на престъпността в ученическа възраст.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?