Поздрав към всички родолюбиви столичани, които дойдоха на площад "Княз Александър 1" отправи заместник кметът Тодор Чобанов. Националната гвардейска част изпълни военен ритуал. Бяха поднесени венци и цвета пред паметника на независимостта под звуците на "Шуми Марица" и химна на България, изпълнени от Софийския духов оркестър. Празникът завърши с Дунавско хоро.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието