Все повече млади русенци се ориентират към професията „Фермер”. Тази година 215 студенти завършиха филиала в Русе на Висшето училище по агробизнес и развитие на регионите.
Сред студентите, завършили „Аграрна икономика” със златен медал, е Емел Рамаданова. Казва, че все повече млади хора искат да станат фермери, защото европейските субсидии са добри и могат да се развиват дългосрочно. Емел решава да остане в България.
Емел Рамаданова
„Дипломата ще бъде с европейско приложение. Ако реша, мога да се реализирам извън България, но засега нямам такова намерение.“
Част от студентите ще станат фермери, защото искат да наследят професията на родителите си и да продължат традицията. А някои млади хора първо избират друга специалност, а след това се преориентират и избират фермерския път. Ректорът на Висшето училище е категоричен, че това е добро решение, защото регионите имат нужда от подобни специалисти.
В учебното заведение вече има и докторантури в областта на биорастениевъдството.
97 медала от международни и европейски олимпиади са спечелили отборите ни по природни науки
Класна стая за всички: Приобщаващото образование в училище „Васил Левски“ – Караджово
Красимир Вълчев: Родителските срещи не са планирани заради протеста, а отдавна
Красимир Вълчев: Ще има 10% увеличение на заплатите на персонала в учебните заведения
"Нова година - нова валута": Опитът на Португалия и Австрия по пътя към еврото
Откриха над 400 кг тютюн за наргиле без бандерол в складове под наем (СНИМКИ)
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган