Ръководството на “Пристанище Варна” и контактната група от яхт клуб „Капитан Георги Георгиев – Порт Варна”, сключиха договор, който урежда отношенията между двете страни и използването на част от сградата и акваторията. Според новия договор яхт клубът ще плаща наем за ползването на пет кейови места и за халето за лодки в сградата.
Преговорите започнаха в края на януари, когато между двете страни се зароди конфликт заради търга на стари яхти, обявен от Пристанището като техен собственик. Това обаче породи съмнения сред членовете на яхтклуба, който ползва базата и лодките, че предстои закриване на дейността им. Спорът беше уреден след преговори през последните два месеца и договорът е подписан преди началото на ветроходния сезон. Той се открива на 4 април с регатата “Юнга 2016”, на която клубът е домакин.
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско