Омбудсманът Мая Манолова внесе днес в Комисията по петиции в Европейския парламент в Брюксел петиция срещу двойния стандарт при храните и напитките в Европейския съюз. Манолова настоява за промяна в европейското законодателство, включително в Директивата за нелоялните търговски практики. За проблема общественият защитник беше сезирана от български майки, които установиха, че техните бебета консумират храни и напитки с по-ниско качество и в пъти по-висока цена. Мая Манолова ще се срещне и с еврокомисаря по права на потребителите Вера Йоурова.
Мая Манолова, омбудсман: Петицията, която подадохме заедно с български граждани, вече даде своите резултати. Беше изготвен доклад на Комисията по земеделие, който беше приет от ЕП с препоръки да бъде прекратена практиката на двойните стандарти. Настояването ми за законодателно предложение влезе като част от пакета на еврокомисаря Йоурова в така начерения потребителски пакет. Това, за което ще настояваме е днес Комисията да остане отворена, така че ЕП да може да проследи докрай приемането на законовата забрана за двойните стандарти при храните, а след това и при нейната реализация.
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Омбудсманът: Година след сигналите за сексуално и физическо насилие - децата все още са в интерната във Варненци
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?