България отбелязва 143 години от избухването на Априлското въстание. Литийно шествие, молебен за благоденствие и исторически възстановки ще ни върнат към събитията от онези дни.
Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева ще се включи в тържествата в Копривщица и Панагюрище, а президентът Румен Радев - в тези в Клисура. По стар стил, Априлската епопея започва на 20 април 1876 година.
;Ден по-рано, турски заптиета пристигат в Копривщица за да заловят ръководителите на местния революционен комитет. Българите оказват съпротива и превземат конака. Под звъна на черковните камбани, Тодор Каблешков пише прословутото Кърваво писмо и го изпраща в Панагюрище. Веднага след получаването му, Георги Бенковски обявява началото на Априлското въстание.
Генералният директор на БНТ и министърът на културата с първа среща за „Евровизия 2027“
След триумфа на „Евровизия“: БНТ и Столичната община организират открито „Bangaranga“ парти в София
След триумфа на „Евровизия“: БНТ и Столичната община организират открито „Bangaranga“ парти в София
Премиерът Радев пред Мерц: България се утвърди не като периферия, а като важен партньор в Европа
Вицепремиерът Донев: Намаляваме с 10% разходите за заплати в държавната администрация от 1 септември