Четвърти ден няма задържан за жестокото престъпление срещу водещата Виктория Маринова от русенската телевизия TVN. Криминалистите работят денонощно по случая и не изключват нито една от версиите за престъплението. А близки и приятели на младата жена излязоха с призив в социалните мрежи за гражданско претърсване в района на кейовата стена.
В района, където беше извършено престъплението дойдоха близки и приятели на Виктория. Освен тях в близост до местопроизшествието имаше и униформени полицаи, които бяха оградили периметъра и не разрешаваха преминаването.
Всеки е добре дошъл за каузата.
БНТ: Разговаряхте ли с полицията, защото едни подобни действия биха могли да опорочат разследването?
Казах, че не мога да ви дам никаква информация за нищо.
Близките на Виктория и на нейния бивш съпруг разказаха, че са били водени от най-добри намерения. Идеята била да се издирят евентуално пропуснати следи или улики.
Защо трябва някой нещо да организира? Ние сме съвестни граждани, дойдохме искахме нещо да помогнем. Установихме, че нямаме възможността да помогнем, след което си тръгваме... Искахме да помогнем-нищо друго.
По данни на полицията, откритата вчера дреха в района на местопрестъплението е иззета по съответния ред.
;За да се съберат още доказателства и във връзка с разследването Областната дирекция на МВР - Русе обяви и гореща телефонна линия за сигнали от граждани. Хората, които разполагат с информация за извършеното тежко криминално престъпление могат да позвънят и да подадат сигнал.
Президентът Румен Радев ще участва в традиционното запалване на свещите за Ханука
Блокадата на гръцките фермери: Български превозвачи са сезирали гръцкия главен прокурор
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
С 20% по-големи кредити са изтеглили българите през първите 9 месеца на годината